چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

معاون دبیر مرکز مطالعات سازمان نهضت العلماء اندونزی: رسول اکرم(ص) کامل‌ترین الگو برای امت اسلام است.

ادریس مسعودی در سمینار «نسل هزاره و اجرای رسالت پیامبری در ایجاد وحدت امت و کشورهای اسلامی» در اندونزی گفت: رسول اکرم(ص) کامل‌ترین الگو برای امت اسلام است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سمینار «نسل هزاره و اجرای رسالت پیامبری در ایجاد وحدت امت و کشورهای اسلامی» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی و با همکاری اتاق ایران دانشگاه شریف هدایت‌الله جاکارتا در محل این دانشگاه، برگزار شد.

یوسف رحمان، رییس دانشکده اصول‌الدین اندونزی در سخنانی، با قدردانی از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی به منظور تقویت اتاق ایران این دانشگاه گفت: بی شک  این نوع فعالیت‌ها می‌تواند تأثیرات مثبتی در آشنایی و روابط بهتر علمی و فرهنگی دو کشور داشته باشد.

وی افزود: مطالبی که امروز در این سمینار با توجه به موضوع و اهمیت آن برای جهان اسلام بیان خواهد شد برای تشویق دانشجویان برای مطالعه و آشنایی بیشتر با واقعیت‌های اسلام و اهمیت وحدت بین مسلمین و همچنین، روشن‌تر شدن راه آینده آنان مفید خواهد بود.

مهرداد رخشنده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی به عنوان مهمان ویژه، گفت: بر اساس آیات و فرامین الهی، پیامبر اعظم(ص) به عنوان آخرین فرستاده آسمانی، رسالت داشت جامعه و امتی یگانه، فراگیر، معتدل و متعادل، حق‏مدار، عدالت گستر و نمونه و شاهد بر همگان و به بیان دیگر، بهترین جامعه و اُمت از آغاز خلقت تاکنون را ایجاد کند.

وی ادامه داد: آخرین رسول خدا(ص) مسئولیت یافت تا هم خود عدالت را محقق سازد و هم اُمت اسلامی را به عدالت فرابخواند. قرآن کریم در پی ساختن جامعه‏ای است که همت تمامی افراد آن، اقامه عدالت باشد بدینسان مورد اجرای عدالت مطلوب قرآن، به مؤمنان اختصاص ندارد، بلکه چنان فراگیر و گسترده است که دشمنان را نیز شامل می‏شود و نسبت بدانان نیز باید عدالت ورزید.

رخشنده در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: در عصر حاضر نیز، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) همواره بر وحدت جهان اسلام به عنوان یک راهبرد تأکید و توصیه داشته‌اند و در انقلاب اسلامی تجلی یافته است، طوری که  یکی از پُرکاربردترین واژه‌ها در کلام امام و رهبری وحدت در حوزه‌ داخل و در عرصه‌ جهان اسلام به شمار می‌رود.

 

تأکید بر الگوگیری از سیر و سلوک پیامبر اکرم(ص)

ادریس مسعودی، معاون دبیر مرکز مطالعات و توسعه نیروی انسانی سازمان نهضت العلماء هم در سخنان خود، گفت: مردم اندونزی تا اول ماه رجب میلاد پیامبر اسلام را جشن می‌گیرند و این نشان از عشق و علاقه آنان است و هدف از برگزاری این جشن با برنامه‌های مختلف، ایجاد روحیه در زندگی روزمره، الگوگیری از راه سیره خوانی آن حضرت و بیان مناقب و اخلاق حسنه پیامبر(ص) است و هدف از بعثت پیامبر(ص) در حدیث، اتمام مکارم اخلاق و کمال مکارم افعال و همچنین، تعلیم کتاب و تزکیه نفس است.

وی اذعان کرد: رسول اکرم(ص) باید الگوی هر مسلمان قرار گیرد و اقدام پیامبر(ص) در پیمان برادری مهاجرین و انصار و پیمان مدینه شواهد اقدام آن حضرت در راستای وحدت امت بشر است.

سخنران بعدی ریفما غلام ذلجاد، معاون دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی دانشگاه دکتر همکا (یکی از دانشگاه‌های محمدیه) بود که با اهمیت برشمردن برگزاری این نوع سمینارها در فضای دانشگاهی گفت: نسل هزاره با رسالت نبوی باید خود را به عنوان نسل خیر امت تبدیل کنند که ارزش زندگی را بر اساس امر به معروف، نهی از منکر و ایمان به خدا بنا نهند.

آخرین سخنران سمینار، إوا نوگروهو، رییس گروه علوم قرآن و تفسیر دانشگاه شریف هدایت‌الله بود که بیان کرد: رواج اسلام در اندونزی با برگزاری برنامه‌های اسلامی در روستاها و شهرها بوده است.

وی به واژه اسلامی سلام اشاره کرد و افزود: سلام دارای جنبه اجتماعی و عبادی است و معنی آن، سلامت، برائت، عافیت است و به کارگیری آن در تمام کشورهای اسلامی دارای معانی صلح، احترام، سلامت از بدی‌ها، عافیت و صحت، رسیدن به مراد و دعاست . در اصل سلام و اسلام، افشای ارزش‌های دینی، ایجاد صلح و آرامش با مهرورزی و زندگی همراه با برکت است.


٠٨:٢٤ - 1398/09/10    /    شماره : ٧٣٩١٥٠    /    تعداد نمایش : ١٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج