پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

رایزنی فرهنگی ایران خبر داد؛ انتشار «۴۰ فریضه» و «شرح حکمت‌های معنوی» در ازبکستان

رایزنی فرهنگی ایران خبر داد؛ انتشار «۴۰ فریضه» و «شرح حکمت‌های معنوی» در ازبکستان

به تازگی دو کتاب «۴۰ فریضه» به خط بریل و همچنین مجموعه «شرح حکمت‌های معنوی» در ازبکستان منتشر شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به تازگی دو کتاب «۴۰ فریضه» به خط بریل و همچنین مجموعه «شرح حکمت‌های معنوی» در ازبکستان منتشر شده‌اند. کتاب «۴۰ فریضه» از سلسله کتاب‌های احکام با خط بریل برای نابینایان، به ابتکار دبیرخانه و بخش رسانه‌ایی اداره مسلمانان ازبکستان منتشر شده است. در این کتاب ۴۰ فریضه به زبان ساده برای افراد نابینا توضیح داده شده است. قرار است این کتاب علاوه بر ازبکستان در کشورهای همسایه ازبکستان هم توزیع شود.

همچنین انتشاراتی هلال در این کشور نیز مجموعه پنج جلدی «شرح حکمت‌های معنوی» به قلم  شیخ محمد صادق محمد یوسف را چاپ و منتشر کرد. این مجموع شامل ترجمه و شرح مشروح «حکم العطایة» شیخ ابن عطاالله سکندری است. «الحِکَم العطائیه» ظاهرا از نخستین آثار ابن عطاء مصری است که به طور مرتب چاپ شده و چندین شرح بر آن نوشته‌اند. حکمت‌های ابن عطاء، نثری موجز و زیبا دارد که حاوی تعالیم معنوی و آموزه‌های عرفانی اوست.

این اثر توسط مفتی فقید ازبکستان شیخ محمد صادق محمد یوسف به زبان ازبکی ترجمه و شرح شده است. ابن عطاء الله سکندری، عارف نامبردار سده‌ هفت هجری است که در اسکندریه‌ مصر می‌زیست.


١١:١٠ - 1398/09/10    /    شماره : ٧٣٩١٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج