پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

تصویر حقیقی از زن و خانواده بر اساس مبانی اصیل دینی و انسانی در ایران است.

میثم فراهانی ، رایزن فرهنگی کشورمان در دیداربا خانم نجلاء علانی ، رئیس مرکز تخصصی مطالعات زنان تونس گفت: نگاه جمهوری اسلامی ایران به زن و خانواده بر اساس مبانی اصیل دینی و انسانی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،فراهانی در این دیدار ضمن ابراز خشنودی از حضور مجدد در مرکز تخصصی مطالعات زنان و خانواده تونس و تاکید بر نقش سازنده زنان در پیشرفت اجتماع و تحکیم خانواده بر توسعه همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف علمی ، پژوهشی و فرهنگی حوزه زنان تاکید کرد .

وی با  اشاره به دستاوردهای ج.ا.ایران در چهل سال اخیر در زمینه های مختلف ، نگاه به شخصیت زن را پس از انقلاب اسلامی ، همراه با کرامت ، ارزش آفرینی و انسانیت توصیف و بیان داشت : زنان در ج.ا.ایران همواره دوشادوش مردان در عرصه های مختلف اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی ، علمی و هنری حضور داشته و هیچ محدودیتی برای حضور فعال آنان در جامعه وجود ندارد و این نشانگر نگاه روشن بینانه نظام ج.ا.ایران به زنان می باشد.

زنان با رعایت اصول و موازین، آزادانه در فعالیت های اجتماعی حضور دارند

رایزن فرهنگی ج.ا.ایران با اشاره به دستاوردهای زنان ج.ا.ایران در زمینه های مختلف ، کسب مدال های برتر ورزشی در میادین جهانی ، حضور در مجامع مختلف سیاسی ، تدریس در دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی ،نقش آفرینی در پیشرفت های صنعتی و تکنولوژی و نیز درخشش در عرصه های مختلف هنری را در این راستا توصیف و تاکید کرد : در چهل سال اخیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، تصویری حقیقی از زن و خانواده بر اساس مبانی اصیل دینی و انسانی ترسیم شده است و زنان با رعایت اصول و موازین مربوطه آزادانه در فعالیت های اجتماعی حضور دارند و این نشان دهنده نگاه خاص ایران به نقش و جایگاه والای زنان می باشد.

آمادگی برای سفر وآشنایی با مراکز فعال ایران در حوزه زنان

فراهانی با اشاره به تلاش رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در تونس جهت تعمیق روابط با مراکز مطالعاتی و اجتماعی زنان در این کشور ، مرکز کریدیف را از مهمترین مراکز فعال در حوزه زنان توصیف و از آمادگی رایزنی فرهنگی برای هماهنگی سفر رئیس و مدیران این مرکز به ج.ا.ایران برای آشنایی با پیشرفت ها و دستاوردهای کشورمان در حوزه زنان خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به توافقات قبلی با مرکز کریدیف برای برای برگزاری نشست علمی و تخصصی بررسی نقش زنان در تحولات اجتماعی ، از برگزاری نشست مذکور در ماه آینده خبر داد .

در ادامه این دیدار خانم علانی ، رئیس مرکز مطالعات زنان و خانواده تونس نیز ضمن ابراز خشنودی از برگزرای دومین جلسه بررسی زمینه های همکاری مشترک با رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران ، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته و در حال انجام مرکز ، از گسترش همکاری ها با ج.ا.ایران در حوزه زنان استقبال کرد و بیان داشت : برگزاری نشست علمی نقش زنان در تحولات اجتماعی با حضور اساتید متخصص این حوزه می تواند در تبیین نقش زنان در جامعه تونس و ایران مفید فایده واقع شود.

برگزاری هفته صنایع دستی و هنرهای ایرانی در مرکز تخصصی مطالعات زنان و خانواده تونس

وی همچنین با اشاره به برگزاری هفته صنایع دستی و هنرهای ایرانی در موزه ملی باردو، از آمادگی مرکز مذکور برای برگزاری نمایشگاه تولیدات زنان ایرانی در زمینه های مختلف خبر داد و ابراز امیدواری کرد با همکاری رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در تونس این نمایشگاه در آینده نزدیک برگزار گردد.


١١:٠٨ - 1398/11/20    /    شماره : ٧٤٥١٥٦    /    تعداد نمایش : ٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج