پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨

صفحه اصلی|شناخت کشورهای جهان|ارتباط با ما
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]


  چاپ        ارسال به دوست

امضاي تفاهمنامه همكاري ميان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و دانشگاه‌هاي قم

با هماهنگي‌ اداره‌كل همكاري‌هاي علمي و دانشگاهي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با دانشگاه‌هاي علوم و معارف قرآن كريم، معارف اسلامي و باقر العلوم قم، ‌تفاهمنامه همكاري دوجانبه علمي و دانشگاهي ميان اين سازمان و دانشگاه‌هاي قم امضا شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،‌ سيد محمدحسين هاشمي، معاون همكاري‌هاي علمي و فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به همراه شجاع‌خاني و طهماسبي از اداره‌كل همكاري‌هاي علمي و دانشگاهي اين سازمان به شهر قم عزيمت كردند و با همراهي مشكي، نماينده اين سازمان در شهر مقدس قم در دانشگاه‌هاي علوم و معارف قرآن كريم، معارف اسلامي و باقر العلوم قم حضور يافتند.

اولين جلسه امضای سند همکاری در دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم برگزار و حجت‌الاسلام نقيب، سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم در سخنانی، گزارشي از فعاليت‌هاي اين دانشگاه و رشته‌هاي تحصيلي آن ارائه كرد.

وي همچنين، ابراز اميدواري كرد با توجه به ظرفيت موجود در زمينه جذب دانشجويان خارجي و تبادل هيات‌هاي علمي و دانشگاهي با همكاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي گام مثبتي در اين زمينه‌ها برداشته شود.

وي در ادامه اظهار كرد: در حال حاضر 18 دانشكده علوم قرآني تحت نظر اين دانشگاه در 18 استان كشورمان آماده همكاري در زمينه تعاملات دانشگاهي با دانشگاه‌هاي ساير كشورها است.

هاشمي، معاون همكاري‌هاي علمي و فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در سخناني، گفت: اقتدار ايران اسلامي در حوزه بين‌الملل صرفا مسايل سياسي و نظامي نبوده و اين اقتدار تا حدود زيادي به حوزه علم، ادب و فرهنگ جامعه اسلامي مربوط است.

وي افزود: نياز امروز جوامع اسلامي به پيشرفت‌هاي علمي ايران اسلامي بيش از هر چيز ديگري است و اين موضوع باعث شده كه در حوزه بين‌الملل، كشورهاي اسلامي در مسائل حوزوي، ديني، علوم فقهي و اصولي، قرآن و تفسير از ما مطالباتي داشته باشند.

اقتدار با بيان اينكه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با وجود 80 نمايندگي فرهنگي در 60 كشور جهان از شبكه عظيم رايزني‌هاي فرهنگي برخوردار است، مي‌تواند به عنوان بازوي فرهنگي نظام در حوزه‌هاي علوم ديني، فرهنگي و قرآني محسوب ‌شود.

معاون همكاري‌هاي علمي و فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي گفت: با حضور در دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم كه مركز علمي، فرهنگي، حوزوي و قرآني است متوجه شديم كه ظرفيت‌هاي بسيار وسيع قرآني وجود دارد كه در حوزه بين‌الملل و كشورهاي اسلامي مي‌تواند ياري‌گر سازمان باشد.

وي با اشاره به امضا سند تفاهمنامه همكاري دوجانبه علمي، آموزشي و فرهنگي سازمان با اين دانشگاه، اظهار كرد: با امضاي اين تفاهمنامه بسترهاي مناسبي براي بهره‌مند شدن از ظرفيت دانشگاه ايجاد مي‌شود و اميد است گام‌هاي مثبت علمي و عملي در اين راستا برداشته شود.

در ادامه اين سفر يك روزه، دو سند همكاري دوجانبه علمي، آموزشي و فرهنگي مشابه نيز با  دانشگاه‌هاي معارف اسلامي و باقرالعلوم قم به امضا رسيد.

 ١١:٢٣ - 1398/11/20    /    شماره : ٧٤٥١٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج